“Samen strijden we tegen zeldzame spierziekten” “Samen strijden we tegen zeldzame spierziekten”
Veiling

Schilderij van Dorus Brekelmans

Dorus Brekelmans over dit veilingitem: ‘Als kunstschilder werk ik tegelijkertijd aan eigen werk en aan opdrachten. Mijn jaar zit zoals altijd weer helemaal vol met werk, maar omdat dit project me erg aangreep heb ik tijd vrij gemaakt om een schilderij op groot formaat te vervaardigen. Op het schilderij zie je twee jonge meisjes die samen vrolijk in het hoge gras naar het bos rennen. Dit is hoe het zou moeten zijn; jonge kinderen die zich vrij kunnen bewegen, kunnen rennen en kunnen spelen. De beperking die er is als dit onmogelijk is kunnen wij ons niet voorstellen. Het lijkt zo vanzelfsprekend, ‘bewegingsvrijheid’ in je jeugd en in het algemeen. Ik vind het eervol op deze manier iets te kunnen doen, als schilder, ook al is het misschien maar klein.’

Na zijn studies Publiciteitstekenen aan S.I.S.A. in Antwerpen en Toegepaste Grafiek en Illustratie aan de Karel de Grote Hogeschool in Amsterdam, ging Dorus aan de slag als zelfstandig illustrator en kunstschilder. Sinds 1998 verzorgt Dorus commercieel artwork voor uiteenlopende projecten in binnen- en buitenland. De laatste jaren heeft hij zich meer en meer toegelegd op zijn werk als kunstschilder. Sinds 2006 wordt zijn werk met regelmaat tentoongesteld en wordt hij vertegenwoordigd door verschillende vooraanstaande kunstgaleries in Nederland. Ook werkt Dorus aan portretopdrachten en aan artwork in opdracht van particulieren en bedrijven.

Zijn schilderijen zijn figuratief, vaak is realisme de basis van zijn doeken. Toch is Dorus als kunstenaar niet zozeer een realist maar eerder een impressionist te noemen. Hij werkt afwisselend in acrylverf of olieverf op doek of paneel, de formaten van zijn schilderijen variëren van klein tot groot. De materiaalkeuze is vaak afhankelijk van het onderwerp.

De verf wordt spontaan en vaak ook expressief met penselen of met het paletmes aangebracht. Het kleurpalet is overwegend helder te noemen.

Als schilder klampt Dorus zich niet vast aan steeds hetzelfde thema. In zijn werken zijn mensen, kinderen, strandtaferelen, dieren, beweging, dans, sport en portret steeds terugkerende onderwerpen.

Speciaal voor de Benefietavond maakte Dorus onderstaand schilderij waar op geboden kan worden vanaf 4000 euro.

Dit veiling item wordt aangeboden door: Dorus Brekelmans

Wie gingen jou voor?

Anoniem

€4.400
Anoniem

€4.010